Nowa limuzyna Władimira Putina?

Kilka miesięcy temu firma Marussia i portal Cardesign.ru ogłosiły konkurs na projekt nowej limuzyny dla rosyjskiego prezydenta. Właśnie ogłoszono zwycięzcę

Czy tak będzie wyglądało nowe auto Putina?

Jurorzy mieli z czego wybierać - na konkurs nadesłano ponad 120 projektów. Wygrało dzieło panów Yaroslava Yakovleva i Bernarda Weela. Przez trzy tygodnie zespół ten pracował nad prototypem auta, które byłoby ucieleśnieniem "siły i autorytetu".

Rolls-Royce za 35 tys. zł!

Efekt? Naszym zdaniem limuzyna prezentuje się całkiem nieźle. Wyciągnięta maska, niemal pionowa przednia szyba, futurystycznie zaprojektowany tył auta i - chyba nie do końca skrywane - nawiązania do nowych modeli Rolls-Royce'a sprawiają, że auto wygląda zarazem dystyngowanie i nowocześnie. Tylko miejsca dla głowy państwa jakby trochę mało.

Nie wiemy, czy Władimir Putin widział już te wizualizacje, ani czy projekt panów Yakovleva i Weela ma szansę na realizację. Jesteśmy jednak przekonani, że w walce z przedstawionym trzy lata temu prototypem studia projektowego Slava'saakyan Design (patrz: ramka) jest murowanym zwycięzcą.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.