Aveo RS trafi do Europy?

W sieci pojawiło się zdjęcia Chevroleta Aveo z dopiskiem RS. Czy to oznacza, że niebawem gorący maluch trafi do europejskich salonów

Małe hot hatche, czyli rozmiar nie ma znaczenia

Jest to bardzo prawdopodobne. Tym bardziej, że Chevrolet wcale nie musi budować nowego auta. Stanach Zjednoczonych, już od jakiegoś czasu, można przecież kupić Sonica (odpowiednik Aveo) z metką RS właśnie.

Aveo teraz z rabatem 6500 zł

Auto napędzane jest benzynowym, turbodoładowanym 1.4, rozwijającym moc 140 koni mechanicznych i 200 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potencjał ten przekazywany jest na przednie koła za pośrednictwem sześciostopniowej, ręcznej skrzyni biegów lub sześciobiegowego automatu. W efektywnym jego wykorzystaniu pomaga obniżone i utwardzone zawieszenie, przednia rozpórka oraz skuteczniejsze hamulce.

Malucha z dopiskiem RS można poznać przeprojektowanym przednim zderzaku z dużymi światłami przeciwmgłowymi, nowym grillu, pokaźnym spojlerze nad tylną szybą, 17-calowych obręczach kół i okolicznościowych emblematach. Zmieniło się też wnętrze malucha. W kabinie gorącego Sonica zagościły sportowe fotele, grubsza, "ścięta" u dołu kierownica oraz aluminiowe nakładki pedałów.

Więcej o:
Copyright © Agora SA