Datsun GO - małe auto, wielki powrót

Datsun wraca do gry. Należąca do Nissana firma właśnie pochwaliła się swoim nowym modelem. GO jest pięciodrzwiowym hatchbackiem, który ma kusić wyjątkowo atrakcyjną ceną

Rosjanie zbudują najtańszą hybrydę na świecie

Auto mierzy 378 cm długości, 163 cm szerokości i 148 cm wysokości. Napędzane jest benzynowym silnikiem o pojemności 1,2 litra, współpracującym z pięciostopniową, ręczną skrzynią biegów. Moc przekazywana jest oczywiście na koła osi przedniej.

Nowy Datsun zadebiutował w Nowy Delhi, będzie produkowany głównie w Indiach i z myślą rynkach o podobnej charakterystyce (oprócz Indii m.in. w Indonezji, Republice Południowej Afryki i Rosji). Do salonów trafi w przyszłym roku.

Chociaż w trakcie prezentacji przedstawiciele Datsuna milczeli na temat ceny auta nieoficjalnie mówi się, że GO ma kosztować równowartość zaledwie 2300 euro. Ma być to możliwe dzięki kilku zabiegom. Pierwszy to opracowanie konstrukcji wyłącznie na rynki wschodzące, co oznacza konieczność spełnienia łagodnych norm emisji spalin (co najwyżej Euro 3), czy zderzeniowych. Drugi to produkcja wszystkich komponentów w kraju końcowego montażu. Obniży to koszty ich transportu i czas dostawy.

Ile kosztują nowe Nissany? Sprawdź ceny wszystkich modeli

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Agora SA