Salon Frankfurt 2013 | Skoda Rapid Spaceback | Na sportowo

Na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie IAA 2013 główną premierą na stoisku Skody będzie nowy model Rapid Spaceback. Kompaktowe kombi powinno pojawić się w sprzedaży w październiku. Czesi właśnie zaprezentowali jego pierwsze, oficjalne zdjęcia

Skoda Octavia RSSkoda Octavia RS Skoda Octavia RS Skoda Octavia RS

Spaceback będzie drugą odmianą karoserii Rapida. Nowa Skoda skierowana jest do młodszej grupy odbiorców i jest aż o 18 cm krótsza od limuzyny. Styliści zrobili wszystko żeby w jakimkolwiek stopniu nadać karoserii Rapida sportowe akcenty. W linii bocznej lakierowany jest tylko słupek A i D. Wszystkie inne są czarne. Modelom na zdjęciach prasowych zabudowano duże koła, są też wersje z dużym szklanym dachem i przyciemnianą szybą, która sięga do połowy klapy bagażnika. Spaceback stara się łączyć wielofunkcyjność nadwozia kombi ze akcentami modeli Sportback. Tyle z tyłu, za to do przednich drzwi nowy model jest identyczny z limuzyną.

We wnętrzu Spaceback oferuje trójramienną kierownicę i nowe wzory tapicerek. Ilość miejsca dla pasażerów jest porównywalna z tą w zwykłym Rapidzie. Za to bagażnik jest mniejszy - mieści 415 litrów (limuzyna-550 litrów), a po rozłożeniu siedzeń jego pojemność wzrasta do 1380 litrów (limuzyna-1490 litrów).

Używana Skoda Rapid

Skoda oferuje Spacebacka z czterema jednostkami benzynowymi i dwoma dieslami o rozpiętości mocy od 75 KM do 122 KM. Po raz pierwszy pojawi się diesel 1,6 TDI o mocy 90 KM. Ma to być najbardziej oszczędna wersja Greenline, która wg zapewnień producenta będzie zużywać średnio 3,8 l/100 km i wydzielać 99g/km substancji szkodliwych.

Skoda nie podała jeszcze cen nowego modelu. Czesi nie potwierdzili również oficjalnie użycia nazwy Spaceback dla nowej odmiany Rapida.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.