Volkswagen Amarok Canyon od 125 201 zł

Volkswagen wprowadza na polski rynek pickupa dla najbardziej wymagających klientów. To bogato wyposażony Amarok w wersji Canyon. Ceny auta startują od 125 201 zł, ale do końca roku będzie je można kupić w promocyjnej wersji 4PROFIT za 118 701 zł

Z zewnątrz auto można poznać po charakterystycznym, pomarańczowym kolorze nadwozia (Copper Orange) oraz kontrastującymi z nim czarnymi detalami. Akcentami właściwymi dla topowej wersji Amaroka są m.in przyciemniane tylne lampy, lakierowana osłona podwozia, emblematy "Canyon" na drzwiach i klapie bagażnika oraz czarne nakładki na nadkolach. W tym samym kolorze wykończono również rury przy progach, rurę nad skrzynią ładunkową i tylny zderzak. Opcjonalnie auto można zamówić z zabudową skrzyni ładunkowej - osłoną bądź czarną roletą. Na życzenie dostępny jest również pałąk na dach z czterema reflektorami (4911 zł netto).  W kabinie indywidualny charakter Amaroka Canyon podkreślają m.in. dwukolorowa tapicerka foteli, kontrastujące akcenty wokół kratek nawiewu i w pasach bezpieczeństwa oraz ozdobne przeszycia w kierownicy i mieszku dźwigni zmiany biegów. W standardzie topowy Amarok wyposażony jest w radioodtwarzacz CD/MP3 z czterema głośnikami oraz klimatyzację.

System Volkswagena lepszy od policji | Wideo

Klienci mają do wyboru dwa warianty wysokoprężnego silnika o pojemności 2 litrów. Słabszy oferuje 140 koni mechanicznych i 340 Nm maksymalnego momentu obrotowego, mocniejszy - 180 KM i okrągłe 400 Nm momentu. Standardowo obie jednostki oferowane są w tandemie z 6-stopniową, ręczną skrzynią biegów. 180-konnego diesla można zamówić z opcjonalnym, 8-stopniowym automatem. Dla Canyona dostępne są dwa różne układy przeniesienia napędu: stały typu Torsen lub dołączany napęd na wszystkie koła 4MOTION. Dla pickupa, który będzie musiał wykonywać wyjątkowo trudne zadania, jako opcja oferowana jest mechaniczna blokada mechanizmu różnicowego tylnej osi.

Skrzynia ładunkowa Amaroka Canyon ma długość 1555 mm i szerokość 1620 mm, co daje powierzchnię 2,52 metra kwadratowego. Szerokość między nadkolami wynosi 1222 mm, co pozwala na ułożenie europalet (1,2 x 0,8 m) w poprzek. Cztery zaczepy w narożnikach umożliwiają prawidłowe unieruchomienie przewożonego ładunku. Maksymalna ładowność wynosi 889 kilogramów. Kolejne 3,2 tony (w zależności od silnika) mogą być holowane na haku.

W standardzie Canyon wyposażony jest m.in. w przednie poduszki powietrzne, boczne poduszki i kurtyny powietrzne, reflektory halogenowe, światła do jazdy dziennej, 16-calowe obręcze kół z lekkich stopów, elektrycznie sterowane i podgrzewane lusterka boczne, tempomat oraz wspomniana już klimatyzacja (półautomatyczna) i system audio RCD210.

Ceny Amaroka Canyon startują od 125 201 zł netto. Do końca 2013 roku oferowane są promocyjne wersje 4PROFIT - cena auta z rabatem wynosi 118 701 zł netto.

Więcej o:
Copyright © Agora SA