BMW M5 w wersji "Nocny jastrząb"

Japoński oddział BMW pochwalił się nową, limitowaną edycją modelu M5. Powstanie zaledwie dziesięć egzemplarzy auta z dopiskiem Nighthawk

BMW i8 - pierwsze zdjęcia wnętrza

Czym wyróżnia się "Nocny jastrząb" od BMW? Z zewnątrz można go poznać m.in. po czarnym, matowym lakierze nadwozia, kutych obręczach kół o średnicy 20 cali, LED-owych reflektorach, a także bocznych wlotach powietrza, grillu, zewnętrznych klamkach, lusterkach bocznych i końcówkach wydechu wykończonych w czarnym chromie. Znawcy tematu wychwycą również węglowo-ceramiczne tarcze hamulcowe. W kabinie wzrok przykuwa natomiast pomarańczowa tapicerka ze skóry merynosów oraz wstawki z włókna węglowego w boczkach drzwi i na desce rozdzielczej.

BMW M5 z dopiskiem "Nighthawk" wyposażone zostało w nowy pakiet Competition, skomponowany przez inżynierów M GmbH. Składa się on m.in. z usztywnionego, obniżonego o 10 mm zawieszenia oraz dedykowanych nastawów aktywnego tylnego dyferencjału, układu kierowniczego i elektronicznego systemu kontroli stabilności pojazdu.

Pod maską pracuje V8 o pojemności 4,4 litra, doprawione dwiema turbosprężarkami. Silnik oferuje kierowcy moc 575 koni mechanicznych (o 15 KM więcej niż w seryjnym aucie) i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do prędkości 100 km/h auto rozpędza się w 4,2 sekundy, czyli o 0,1 sekundy szybciej niż fabryczne M5.

Ile trzeba zapłacić za BMW serii 5? Oto ceny wszystkich wersji

Powstanie tylko dziesięć egzemplarzy niemieckiego Nighthawka. W Japonii auto wyceniono na 18,2 mln jenów (ok. 608 tys. złotych).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.