Skoda Octavia RS od 104 100 zł

220 KM pod maską w wersji benzynowej i 184 KM w wysokoprężnej, do tego dwa rodzaje nadwozia do wyboru - startuje sprzedaż Octavii RS, czyli najmocniejszej Octavii w historii

220-konna wersja Octavii RS przyspiesza do setki w 6,8 s i rozpędza się maksymalnie do 248 km/h. Nie traci przy tym swoich praktycznych walorów. Miejscem oficjalnej prezentacji najnowszego dzieła czeskiej marki będzie Goodwood.

- W nowej Octavii RS chodzi przede wszystkim o czyste emocje płynące z jazdy. To czyni Goodwood idealnym miejscem na premierę tej najszybszej Octavii wszech czasów - mówi CEO Skody Winfried Vahland. - Ponad sto tysięcy widzów, fascynujący motorsport na wyciągnięcie ręki, bogate samochodowe tradycje i entuzjazm: to unikalne połączenie tworzące urok tego wydarzenia. Nowa Octavia RS będzie gwiazdą jego tegorocznej edycji - dodaje.

Historia "perełek" od Skody

Słowa te należy traktować nieco z przymrużeniem oka - to w końcu PR w najczystszej formie. Faktem jest jednak to, że na tle stonowanej gamy modelowej Skody nowa Octavia RS wyraźnie się odznacza. Nowy pakiet stylistyczny dodał jej charakteru.

Podobnie jak model bazowy, Octavia RS występuje zarówno w wersji liftback oraz kombi. Każdy z tych wariantów można zestawić z dwulitrowym silnikiem TSI lub dwulitrowym TDI.

Ceny Octavii RS zaczynają się od 104 100 zł - za wersję liftback z silnikiem benzynowym i manualną przekładnią. Różnica w cenie pomiędzy wersjami silnikowymi wynosi 1 500 zł, natomiast między rodzajami nadwozia - 4 200 zł. Dopłata do przekładni DSG wynosi 8 000 zł. Na liście wyposażenia standardowego znajdują się m.in.i: przednie reflektory bi-ksenonowe, 17-calowe felgi ze stopów lekkich oraz tapicerkę ze skórzanymi wstawkami. Dokładny cennik prezentuje się następująco:

Skoda Octavia RS 2013 - cennikSkoda Octavia RS 2013 - cennik Skoda Octavia RS 2013 - cennik

W salonach Skody można już składać zamówienia na samochód.

Ile trzeba zapłacić za nową Skodę? Oto szczegółowy cennik wszystkich modeli

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.