Jaguar Project 7 - wyjątkowe auto na wyjątkową okazję

Project 7 to trochę promocja F-Type'a, trochę zabieg wizerunkowy i trochę wyraz dumy ze wspaniałej historii, jaką ma Jaguar. Przed Wami pierwsze zdjęcia auta

F-Type do tanich nie należy. W Polsce od...

Project 7, czyli wyjątkowy samochód bazujący na modelu F-Type, nie powstałby, gdyby w przeszłości Jaguara nie pojawił się D-Type. To piękne auto zasłynęło w 1955 roku zwycięstwem w słynnym wyścigu Le Mans. Rok i dwa lata później powtórzyło ten wyczyn. Trzy zwycięstwa z rzędu zapisały się w historii wyścigu i w historii Jaguara. Teraz Brytyjczycy chcą te wydarzenia ożywić.

F-Type to wyraz nowoczesności. Stylistyka auta była już nagradzana, model sprzedaje się bardzo dobrze. Mimo to, na tym etapie sprzedaży warto o samochodzie przypominać - to drugi powód, dla którego powstał Project 7. Pierwszym był wspomniany sukces D-Type'a.

Za stylistykę odpowiada szef designu - Ian Callum. Project 7 ma zupełnie nowy pakiet stylistyczny, mnóstwo włókna węglowego we wnętrzu i dodatkowe 55 KM oraz 55 Nm - silnik rozwija 542 KM i 680 Nm. W kabinie zwraca uwagę szczególnie jeden element - zastąpienie fotela pasażera uchwytem na kask. Ma to świadczyć o torowym rodowodzie Project 7. Samochód przyspiesza do setki w nieco ponad 4 s (0-96 km/h w 4,1 s) i osiąga maksymalnie 299 km/h.

Jaguar ma coś droższego od F-Type'a. Oto jego cennik

Powstanie tylko jeden egzemplarz auta. Jego oficjalna premiera auta odbędzie się podczas Festiwalu Prędkości w Goodwood.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.