Peugeot RCZ R na pierwszych oficjalnych zdjęciach

Gorący Peugeot RCZ teraz będzie wzbudzał jeszcze więcej emocji. Francuzi pokazali jego topową odmianę, która wzbogaca auto w to, czego w standardzie nieco brakuje - dodatkową moc

Pierwsze zdjęcia nowego konkurenta Volkswagena Golfa

Oficjalna premiera auta odbędzie się w Goodwood. Miejsce idealne do zaprezentowania najszybszego drogowego auta Peugeota w historii. Auta, które jak żaden inny z obecnych modeli francuskiej marki dzieli miłośników motoryzacji na tych, którzy stylistykę RCZ-a pokochali i tych, którzy ją znienawidzili.

Pakiet stylistyczny RCZ R obejmuje charakterystyczne emblematy, zmodyfikowane zderzaki, nowe felgi i spory tylny spoiler. Do kabiny trafiły sportowe fotele z charakterystycznym emblematem, mnóstwo czerwonych wstawek i zmienioną gałkę skrzyni biegów. Od razu widać, że mamy do czynienia z autem sportowym.

Najważniejsze zmiany zaszły pod maską. Francuzi umieścili tu 1.6-litrowego benzyniaka, z którego wyciśnięto 260 KM. Motor o tej samej pojemności w najmocniejszym wariancie standardowego RCZ-a rozwija 200 KM. W R-ce o odpowiednie prowadzenie dba m.in. mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu. Moc przekazywana jest na koła za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni biegów.

Ile trzeba zapłacić za nowego RCZ-a? Oto szczegółowy cennik wszystkich wersji

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.