Salon Frankfurt 2013 | Opel Monza Concept

Nie wiadomo, czy produkcyjna wersja Monzy kiedykolwiek powstanie. Pewnym jest natomiast, że prototyp jest zwiastunem nowej stylistyki, w myśl której projektowane będą nowe modele Opla

Opel Monza (1979-1986)Opel Monza (1979-1986) Fot. Opel Opel Monza (1978-1986)

Nie mamy nic przeciwko, bo najnowszy prototyp niemieckiej marki wygląda naprawdę apetycznie. Przynajmniej z przodu. Srogie spojrzenie, wielkie wloty powietrza w zderzaku, głębokie przetłoczenia na masce oraz koła szczelnie wypełniające nadkola nie pozostawiają wątpliwości, że to auto o bardzo gorącym charakterze. Techniczne aspekty projektu trzymane są w tajemnicy, ale nieoficjalnie mówi się, że współczesna Monza zbudowana jest na zmodyfikowanej platformie tylnonapędowego Cadillaca ATS, a pod maską pracuje benzynowe V6 o pojemności 3,6 litra.

Wszystko o nowym prototypie Opla będziemy wiedzieć we wrześniu. Wtedy to właśnie, podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, Monza zaliczy swój światowy debiut.

Sportowe coupe Opla za 5 tysięcy złotych

W historii marki był już model o nazwie Monza. To sportowe coupe spokrewnione z Oplem Senatorem, produkowane od 1978 do 1986 roku (powstało 43 500 egzemplarzy). Topowa odmiana Monzy napędzana była 6-cylindrowym, rzędowym silnikiem o mocy 182 KM i 248 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Do setki auto rozpędzało się w ok. 9 sekund, a przestawało przyspieszać dopiero przy 215 km/h.

 

Opel Monza ConceptOpel Monza Concept Fot. Opel

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.