Kia GT za dwa lata w salonach

Pamiętacie Kię GT - odważny prototyp zaprezentowany dwa lata temu we Frankfurcie? Wygląda na to, że koreańska firma poważnie myśli o wprowadzeniu tego modelu do produkcji

Jakie auta produkuje Kia?

Tak przynajmniej twierdzą dziennikarze Car&Driver , którzy mieli okazję rozmawiać z osobą związaną ze wspomnianym projektem. Ponoć prace nad wprowadzeniem auta do produkcji "sprawnie posuwają się do przodu", a do salonów auto mogłoby trafić już w ciągu najbliższych dwóch lat.

Dla przypomnienia, Kia GT Concept jest czterodrzwiowym coupe o sportowym zacięciu. Auto zaprezentowane we Frankfurcie miało pod maską benzynowe, turbodoładowane V6 o pojemności 3,3 litra, generujące moc 395 koni mechanicznych i 534 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potencjał silnika w całości przekazywany był na koła tylnej osi, a pośredniczył w tym ośmiobiegowy automat. Nie wiadomo, ile z wymienionych cech odziedziczy produkcyjna wersja modelu. Nieoficjalnie mówi się, że auto będzie zbudowane na skróconej platformie flagowego modelu K9 .

Koreański odpowiednik Passata z polskiego komisu można mieć już za...

Czy Kia rzeczywiście potrzebuje takiego modelu w swoim portfolio? Wygląda na to, iż jest to dla niej naturalny bieg rzeczy oraz realizacja dalekosiężnych planów. W rozmowie z brytyjskim Autocarem szef europejskiego oddziału firmy Paul Philpott powiedział niegdyś:

Pierwszym krokiem jest posiadanie silnych modeli mainstreamowych, które mogłyby konkurować z takimi markami jak Ford czy Citroen we wszystkich segmentach rynku. Gdy osiągniemy ten cel, będziemy starali się rozszerzyć naszą ofertę

Czy to już ten moment? Niebawem się przekonamy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.