Milion kilometrów w Fabii

Ten egzemplarz Fabii nie służył swojemu właścicielowi w okazyjnych weekendowych przejażdżkach. Po 13 latach na liczniku pojawił się milion km

Taki przebieg trudno będzie powtórzyć

Peter Kirchhoff z Sprockhövel położonego niedaleko Wuppertal kupił swoją Fabię 1.9 TDI (101 KM) 3 lipca 2000 roku. Z niemiecką dokładnością, po 13 latach jego samochód osiągnął przebieg miliona kilometrów. Aby uczcić ten fakt, Kirchhoff tak zaplanował swoją podróż do Muzeum Skody w Mlada Boleslav, aby po przybyciu licznik wskazywał 999 999 km, a licznik dzienny 999,9 km. Z taką precyzją nie mogą się mierzyć nawet szwajcarscy producenci drogich zegarków.

Sama eksploatacja przebiegała bezproblemowo. Jedyna usterka uniemożliwiająca dalszą jazdę nastąpiła przy przebiegu 305 tys. km. Winna była instalacja elektryczna. Po 500 tys. km Fabia nadal miała oryginalny wydech. Regularny serwis sprawił, że Kirchhoff nigdy nie miał problemów ze swoim samochodem podczas badania technicznego.

Jakie są dalsze plany? Nie, Fabia 1.9 TDI nie trafi w niedługim czasie do jednego z polskich komisów. Kirchhoff obiecał ofiarować ją Muzeum Skody. Chce jedynie poczekać z tym do prezentacji trzeciej generacji Fabii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.