Volkswagen Buggy up! trafi do produkcji?

Jak donosi brytyjski Autocar, Volkswagenowi udało się opatentować w Stanach Zjednoczonych model Buggy up! Czy to oznacza, że niemiecka firma planuje produkować ekscentryczne autko?

40 lat VW Buggy - od Garbusa buggy do buggy up!

Osoby zbliżone do projektu, z którymi rozmawiali dziennikarze Autocara potwierdzają, że firma jest gotowa produkować "plażowego" malucha, ale najpierw musi dokładnie sprawdzić, czy taki ruch jest opłacalny. Czasu na podjęcie decyzji jest sporo - patent obowiązuje przez 14 lat. Wniosek o jego udzielenie został złożony w marcu 2012 roku, czyli niespełna pół roku po oficjalnym debiucie prototypu we Frankfurcie.

Wygląd współczesnego buggy to efekt pracy zespołu projektantów, pracujących pod wodzą Klausa Bischoffa - głównego stylisty Volkswagena. Samochód zbudowano na bazie modelu up! i jak na auta tego typu przystało, nie posiada on drzwi. W kabinie "plażowego" Volkswagena znajdują się tylko dwa fotele, za którymi wygospodarowano miejsce na podręczne bagaże. Przed zbyt mocno operującym słońcem (albo deszczem) chroni łatwo demontowalny dach z tkaniny.

Jednoosobowy buggy za niecałe 9 tys. złotych

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.