Kulturalna stacja Mercedes na warszawskim Powiślu

W połowie lipca br. Mercedes-Benz wprowadzi się na okres wakacji na Powiśle. Niedaleko popularnego klubu Warszawa Powiśle powstanie stacja Mercedes - nowe miejsce spotkań dla miłośników sztuki, muzyki, filmu, motoryzacji oraz relaksu i ciekawego spędzania czasu w mieście

Mercedes ML 63 AMG - test

Jeśli nie jedziecie na wakacje, a jesteście bądź będziecie w Warszawie mamy dla was ciekawy pomysł. W stacji Mercedesa na pewno nikt nie będzie się nudzić.

W powstanie stacji Mercedesa zaangażowali się topowi muzycy, designerzy, artyści i architekci. Twórcami obiektu, który rozgości się na Powiślu od połowy lipca do początku października br., jest warszawska pracownia projektowa WWAA czyli Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa wraz z zespołem. Są oni autorami m.in. Pawilonu Polskiego na EXPO 2010 w Szanghaju (2007) i Służewskiego Domu Kultury w Warszawie. Forma Stacji Mercedes nawiązuje do kontekstu miejsca, w którym jeszcze do niedawna stały zaniedbane garaże z szarej cegły. Punktem wyjścia dla zaproponowanej funkcji stały się poszukiwania odpowiedzi na pytanie: "Gdzie mieszkają samochody?"

o koncepcji projektu opowiada Natalia Paszkowska "Samochody żyją na ulicy, odpoczywają w garażu, natomiast w salonie - trochę się chyba nudzą, zwłaszcza latem, gdy życie w mieście toczy się na placach i w parkach. W tym roku szczególnie dobrze widać, że Warszawa wreszcie wyszła z domu. -- Dlatego planując obiekt stacji Mercedes postanowiliśmy zaparkować auto na powrót w otwartym osiedlowym garażu, tym samym zapraszając pobliskich mieszkańców do korzystania z pięknego parku Marszałka Rydza-Śmigłego. Jest to także próba refleksji na temat obiektów, która znikają, często niezarejestrowane - architektury mniej lub bardziej tymczasowej. Szczerze mówiąc nie wierzyliśmy, że nasz alternatywny pomysł spodoba się ludziom z Mercedesa"

W stacji Mercedes przez całe lato będzie się działo. B. Dużo kultury i sztuki, warsztaty dla dzieci, coś dla rodziców, dla cyklistów, dla miłośników dobrej kawy, nowoczesnego design'u  i dobrej muzyki. Będzie też można m.in. odbyć niezobowiązującą jazdę testową - Mercedesem, smartem albo e-bike'iem.

Idealny Mercedes na lato

Więcej o: