Gran Turismo Polonia wraca do Poznania

Najbliższe dni, niezależnie od pogody, będą w Poznaniu niezwykle gorące. Dzięki 150 pracującym na pełnych obrotach, najmocniejszym silnikom samochodowym na świecie. Wszystko za sprawą Gran Turismo Polonia 2013, które w dniach 30 czerwca - 3 lipca zagości w stolicy Wielkopolski

Gran Turismo Polonia to marka dobrze znana większości mieszkańców Poznania i fanów motoryzacji w Polsce. W tym roku swój udział zapowiedziała rekordowa liczba 150 samochodów.

Z roku na rok liczba uczestników i kibiców rośnie, a wraz z nimi skala naszego przedsięwzięcia. Gran Turismo Polonia w Poznaniu już w tej chwili jest bezprecedensowym w skali Europy i świata wydarzeniem motoryzacyjnym. Możemy być dumni, że to właśnie tutaj, dzięki niesamowitej publiczności, udało się stworzyć coś, czego nikt z nas nie spodziewał się gdy przyjechaliśmy tu po raz pierwszy - cieszy się Peter Ternstrom, pomysłodawca i główny organizator wydarzenia

Impreza potrwa 4 dni. W niedzielę, 30 czerwca o godzinie 15:00 na zamkniętej ulicy Hlonda (mapki znajdziecie w galerii ) nastąpi oficjalne otwarcie Gran Turismo Polonia. Pierwszy dzień, wzorem lat poprzednich, będzie pokazem otwartym dla kibiców. Kierowcy nietuzinkowych maszyn zaprezentują na wydzielonym odcinku jezdni ich możliwości. Można spodziewać się kosmicznych przyspieszeń, zawrotnych prędkości i przyprawiającego o dreszcze ryku silników.

Pagani w Polsce nie kupisz, Ferrari - owszem. Oto ceny wszystkich modeli

Na widzów będą czekały także dodatkowe niespodzianki w postaci konkursów z nagrodami, w których wygrać będzie można m.in. emocjonujące przejazdy po Torze Poznań w samochodzie GT czy profesjonalne zestawy narzędzi warsztatowych.

Po hucznym otwarciu uczestnicy przeniosą się wraz ze swoimi autami na Tor Poznań, gdzie przez 3 kolejne dni będą uczyć się jak okiełznać moc zamkniętą w silnikach i wycisnąć z nich jak najwięcej. Treningi poprowadzą doświadczeni polscy instruktorzy tacy jak Kuba Golec, Maciej Kopański czy Maciej Polody, a wesprze ich Ulfried Baumert - kierowca testowy AMG. O serwis samochodów, jak co roku, zadbają mechanicy z poznańskiego Autimu. Więcej informacji na temat tegorocznej edycji Gran Turismo Polonia na bieżąco pojawiać się będzie na facebooku pod adresem www.facebook.com/GranTurismoPolonia .

Czy warto zobaczyć Gran Turismo Polonia na żywo? Tylko zobaczcie, co działo się dwa lata temu! Byliśmy tam z kamerą.

GTP 2011

Więcej o: