Od BMW, Audi i Mercedesa woli Skodę

Prezydent Czech Miloš Zeman ma nową limuzynę. Względy patriotyczne kazały mu wybrać Skodę. Nie jest to jednak ukochana przez Polaków Octavia, w której część z nas chętnie zamknęłaby rodzimych parlamentarzystów, ale topowy Superb w odmianie Laurin & Klement

Nowa Skoda Superb - wielka galeria zdjęć

To prawda - ta informacja nie odmienia naszego życia, nie sprawia, że nasz światopogląd obraca się do góry nogami i nie powoduje nagłego przypływu miłości do Skody wśród jej hejterów. Ale powiedzcie szczerze - nie zazdrościcie nieco Czechom, że mają w swoim portfolio auto, którym chce/musi/może jeździć ich prezydent? Wiadomo - furory pod monakijskim kasynem nim nie zrobi, ale wstydu swoim obywatelom też nie przyniesie.

Nie wiadomo, czy prezydencki Superb został opancerzony - tego Skoda nie zdradza. Wiadomo jednak, że pod maskę powędrowało 3.6-litrowe benzynowe V6 o mocy 260 KM i 350 Nm maksymalnego momentu obrotowego, które sprzęgnięto z automatyczną skrzynią DSG.

Miloš Zeman może teraz cieszyć się przyspieszeniem do setki trwającym 6,4 s i pędzić z prędkością maksymalną o wartości 250 km/h.

Oto ceny i szczegółowa specyfikacja limuzyny prezydenta Czech

Prezydent Czech nie jest jedyną głową państwa, która swą limuzynę wybrała spośród rodzimych produkcji. Wystarczy przypomnieć, czym jeździ prezydent Francji .

Więcej o: