Nowa Mazda 3, czyli mniejsza "szóstka"

Nie wiemy, czy to wpadka, czy tak zwany planowany wyciek, ale w sieci można już oglądać nowe wcielenie Mazdy 3

Wspólny roadster Mazdy i Alfy Romeo coraz bliżej

Oficjalne zdjęcia "wypłynęły" na czeskiej stronie autoforum.cz . Zgodnie z tym, o czym spekulowano od dawna, nowa generacja kompaktu jest bardzo podobna do swojej większej siostry - Mazdy 6. I trudno się dziwić. Wszak japoński średniak uznawany jest za jedno z ładniejszych aut ostatnich lat. Naszym zdaniem, zaprojektowana w duchu Kodo "trójka" również prezentuje się bardzo atrakcyjnie.

Auto mierzy 446 cm długości, 176 cm szerokości i 145 cm wysokości. Jest zatem o 10 mm szersze i 20 mm niższe od poprzedniczki. Ma za to znacznie, bo aż o 60 mm większy rozstaw osi. Jak się domyślamy, skorzystają na tym przede wszystkim osoby, które podróżować będą na tylnej kanapie. Bagażnik nowej Mazdy 3 ma pojemność 350 litrów, czyli o 10 litrów więcej niż w obecnie sprzedawanym modelu.

Jak wynika z informacji, do których dotarł portal autoforum.cz , na początku Mazda 3 dostępna będzie z trzema silnikami benzynowymi i jednym turbodieslem, wszystkie z rodziny Skyactiv. Podstawowy benzyniak ma pojemność 1,5 litra i oferuje moc 100 koni mechanicznych. Szukający mocniejszych wrażeń będą mogli wybrać jeden z dwóch wariantów jednostki 2-litrowej (120 lub 165 koni mechanicznych). Dla zwolenników silników wysokoprężnych pozostaje 150-konne 2.2.

Niebawem powinno pojawić się więcej szczegółów technicznych. Tymczasem zapraszamy do galerii zdjęć nowej Mazdy 3 .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.