Montecarlo Automobile Rascasse - supersamochód "w gazie"

Pewnie niewielu z Was kojarzy tę firmę, a tak się składa, że Montecarlo Automobile obchodzi w tym roku swoje 30. urodziny. By uczcić okrągła rocznicę, manufaktura zaprezentowała swój nowy model - Rascasse

Firma Montecarlo Automobile - pierwszy producent samochodów pochodzący z Monako. Powstała w 1983 roku. Założył ją Fulvio Ballabio - włoski kierowca wyścigowy.

Rascasse wygląda jak połączenie Ferrari, Lamborghini i... luksusowego jachtu. Jak na supersportowy samochód przystało, napędzany jest potężnym silnikiem. Tylne koła wprawiane są w ruch przez widlasty, dwunastocylindrowy motor o pojemności 5,4 l. Konstrukcja ta jest dziełem inżynierów BMW, ale panowie z Montecarlo Automobile dodali coś od siebie. Chodzi o możliwość zasilania silnika gazem LPG. Rzecz "oczywista" w samochodzie kosztującym fortunę, nieprawdaż?

No właśnie, a ile kosztuje Rascasse? Producent wycenił swoje najnowsze dzieło na 500 tys. euro. Jeśli Waszym zdaniem to okazyjna cena, powinniście szybko złożyć zamówienie. Powstanie bowiem tylko piętnaście egzemplarzy. Ci, którzy jednak nie zdążą, nie powinni załamywać rąk. Firma pracuje już ponoć nad mocniejszą wersją modelu. Wieść niesie, iż ma to być hybryda wyposażona w napęd na obie osie.

Supersamochody z polskich komisów. Zaskakująco duży wybór

Więcej o: