Nowe Suzuki SX4 wycenione

Suzuki przedstawiło polskie ceny swojego najnowszego crossovera SX4. Najtańsza wersja kosztuje 69 900 złotych

Suzuki Splash | Długi dystans

Podczas konferencji prasowej w Warszawie Suzuki Motor Poland po raz pierwszy w Polsce zaprezentowało najnowszy model SX4. Jak mówi Suzuki, to crossover stworzony z myślą o ludziach aktywnych. Dlatego właśnie ambasadorem nowego SX4 został czterokrotny mistrz olimpijski - Robert Korzeniowski.

Produkcja Nowego SX4 zostanie rozpoczęta w sierpniu w węgierskiej fabryce Magyar Suzuki, a pierwsze sztuki trafią do salonów sprzedaży już jesienią tego roku. Nowy model dostępny będzie w dwóch wariantach silnikowych: z silnikiem benzynowym (z 5-stopniową manualną skrzynią biegów lub CVT) lub diesla o pojemności (z 6-stopniową manualną skrzynią biegów). W gamie modelu znajdą się wersje z napędem 2WD lub 4WD dostępne w trzech poziomach wyposażenia.

Jarosław Jędrzejewski, Dyrektor Marketingu Suzuki Motor Poland. Wybór ambasadora dla nowego crossovera Suzuki był dla nas oczywisty. Robert Korzeniowski doskonale uosabia filozofię marki - Suzuki Way of Life. Jest wybitnym sportowcem, ciekawą osobowością a także propagatorem aktywnego i zdrowego stylu życia, który jest tak bliski marce Suzuki. Ponadto, Pan Robert współpracował już wcześniej z Suzuki przy realizacji różnych projektów komunikacyjnych, dlatego bardzo chętnie rozszerzymy nasze wspólne działania.

Cena wersji benzynowej rozpoczyna się od 69 900 złotych. To model Comfort z napędem na przednią oś. Za diesla w tym samym pakiecie zapłacimy 87 900 złotych. Za najtańszy model z napędem 4x4 zapłacić trzeba 82 900 zł (benzyna, Premium) lub 100 900 złotych (diesel, Premium). Dla porównania Nissan Qashqai, do którego Suzuki chętnie się przyrównuje kosztuje w swojej najtańszej wersji 72 500 złotych (benzyna, 117 KM, Visia).

Jakie są słabe i mocne strony Suzuki SX4? Poznaj opinie użytkowników

Wraz z prezentacją nowego modelu, Suzuki Motor Poland ogłosiło także początek przedsprzedaży nowego SX4. Cele są ambitne - w tym roku japończycy chcą sprzedać 1000 egzemplarzy, a w przyszłym około 3 tysięcy sztuk. Dotychczasowy, gabarytowo znacznie mniejszy model SX4 pozostaje w sprzedaży przez co najmniej 12 miesięcy. Auto będzie nosić nazwę Suzuki SX4 Clasic.

Opcje dodatkowe:

Lakier metaliczny 2200 PLN Program ochrony serwisowej Suzuki Service Care 3+2 1550 PLN

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.