Aston Martin Vanquish Volante Convertible - galeria i wideo

Ryczące, 580-konne V12 pod maską, nieco ponad 4 s do setki i brezentowy dach w arcyluksusowym aucie - to wszystko zapewnia Aston Martin Vanquish Volante Convertible, czyli najnowsza maszyna spod znaku brytyjskiej marki

To jedno z najgorętszych aut w ich historii

Najmłodsze dziecko Aston Martina to zabawka - jak to w przypadku tej marki bywa - zarezerwowana wyłącznie dla najbogatszych. Odziany w dość krzykliwy płaszczyk Vanquish kosztuje w Niemczech 264 995 euro. Tanio nie jest, ale nie dla amatorów budżetowych produkcji ten samochód powstał.

Jakie auto jest - każdy widzi. To elegancja przyprawiona odrobiną pieprzu, ale wciąż charakteryzująca się klasą typową dla Astonów. Dynamiczną linię samochodu podkreślają dodatki - charakterystyczne felgi i zadziorne zderzaki, które mają nie tylko dobrze wyglądać, ale i dbać o odpowiednią aerodynamikę ważącego 1 844 kg auta (o 9 kg więcej niż Aston Martin Vanquish Volante).

W cenie "wypasionego" Passata można kupić używanego Aston Martina

Do napędu "otwartego" Astona służy silnik o 12 cylindrach ułożonych w kształt litery V. Kierowca ma "pod butem" 580 KM i 620 Nm. Maksymalna moc osiągana jest przy 6 750 obr./min., a maksymalny moment obrotowy - przy 5 500 obr./min. Przyspieszenie do setki trwa 4,1 s. Prędkość maksymalna wynosi 294 km/h. No i jeszcze ten dźwięk. Zresztą, posłuchajcie sami.

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.