Fiat 500L Living - dla siedmiu osób

Fiat pochwalił się najnowszym, siedmioosobowym wcieleniem 500-ki. Producent udostępnił pierwsze zdjęcia oraz szczyptę szczegółów technicznych dotyczących auta

Fiat 127 Nuova? Tak, poproszę

Nowy model z dopiskiem Living zbudowany jest na bazie pięcioosobowego Fiata 500L. Jest jednak od niego o 21 cm dłuższy (mierzy 435 cm) i 1 cm wyższy (teraz 167 cm). Jeśli chodzi o układ siedzeń, producent używa określenia 5+2. To jasny sygnał, że na dodatkowych fotelach wygodnie podróżować będą wyłącznie dzieci.

Używane Fiaty 500 już od...

Nie wiadomo, jak duży jest bagażnik przy rozłożonym trzecim rzędzie siedzeń. Producent pochwalił się za to, że gdy fotele schowane są pod podłogą, przestrzeń bagażowa ma pojemność 638 litrów. To aż o 238 litrów więcej niż w przypadku pięcioosobowej odmiany Fiata 500L.

Fiat 500L Living sprzedawany będzie w dwóch wersjach wyposażenia - Pop Star i Lounge. Klienci będą mieli do wyboru dziewiętnaście kolorów nadwozia (w tym jedenaście wariantów dwukolorowych), sześć wariantów wykończenia wnętrza oraz piętnaście różnych wzorów aluminiowych obręczy kół. Jeśli chodzi o gamę silnikową, będzie ona identyczna jak w przypadku krótszej wersji 500-ki. Do wyboru będą więc dwa benzynowce (95-konne 1.4 i 105-konna jednostka TwinAir o pojemności 0,9 litra) oraz dwa turbodiesle (85-konne 1.3 i 105-konne 1.6).

Na rodzimym rynku siedmioosobowego Fiata 500L będzie można zamawiać już od lipca. W większości pozostałych krajów Europy auto będzie dostępne w trzecim kwartale bieżącego.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.