Amerykanie polubili Diesle?

Co piąty klient Volkswagena wybiera samochód z silnikiem wysokoprężnym. W Europie byłby to słaby wynik, ale te dane pochodzą z USA

Chociaż w segmencie samochodów osobowych w USA silniki wysokoprężne wciąż stanowią ok 3% są firmy, które potrafią namówić sporo klientów do ich zakupu. Okazuje się, że Volkswagena z literkami TDI na tylnej klapie kupuje więcej, niż co piąty klient pojawiający się w salonie niemieckiej marki.

W maju b.r. Volkswagen sprzedał w USA 38 013 samochodów. Udział silników Diesla wyniósł 22,3%, a od początku roku 21,7%. To najlepsze wyniki sprzedaży wysokoprężnych modeli VW w Stanach Zjednoczonych. Dla porównania w maju sprzedano 15 910 sztuk Jetty, w tym 473 w wersji hybrydowej. Oznacza to, że napęd kombinowany wybrało niecałe 3% kupujących ten model.

Być może w promowaniu silników wysokoprężnych pomogła kampania w której Passat TDI w wersji amerykańskiej (większej od naszej) zużył podczas jazdy autostradowej 3,46 l/100 km (67,9 mil/galonie), podczas gdy katalogowe zużycie w takich warunkach wynosi 5,47 l/100 km (43 mpg).

Volkswagen Passat - wszystko o modelu

Więcej o: