Produkcja Chevroletów wróci do Polski?

Agencja Reauters informuje, że produkcja modelu Cruze może zostać przeniesiona do Polski. Kompaktowy Chevrolet miałby powstawać w fabryce Opla w Gliwicach, skąd dziś wyjeżdżają bliźniacze Astry

Znamy polskie ceny poliftingowego Camaro

Cytowany przez Reuters niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" jako źródło tej informacji podaje wewnętrzny plan produkcji firmy. Z dokumentów, do jakich dotarli niemieccy dziennikarze, wynika, że Chevrolet mógłby zagościć w polskiej fabryce pod koniec 2014 roku. Przedstawiciele amerykańskiej marki nie potwierdzili tej informacji, ale pewnym jest, że nowa generacja Cruze'a nie będzie produkowana w Korei. Oświadczył to już zarząd General Motors, do którego należy Chevrolet.

Eksperci są zgodni - za wyborem fabryki w Gliwicach przemawia bardzo wiele czynników. Wybór Polski byłby - ich zdaniem - najrozsądniejszy z kilku powodów. Po pierwsze, polskie zakłady to jedyna europejska fabryka GM mieszcząca się w kraju o niskich kosztach pracy. Po drugie, powstaje tu już bliźniacza Astra, dzięki czemu Cruze mógłby być wytwarzany na tej samej linii montażowej. To pozwoliłoby zminimalizować koszta związane z wdrożeniem produkcji nowego modelu.

Na Cruze'a z Polski trzeba poczekać, ale już dziś można kupić kompakt znad Wisły

Jest o co walczyć. Cruze to najpopularniejszy model Chevroleta na świecie i w Polsce. Jego produkcja nad Wisłą wiązałaby się z nowymi miejscami pracy, które straciliśmy po wycofaniu produkcji Aveo z warszawskiego Żerania.

Źródło: Reuters via Frankfurter Allgemeine Zeitung

Więcej o:
Copyright © Agora SA