Nowy VW Touareg już w 2014 roku

Aktualna wersja największego SUV Volkswagena oferowana jest od 2010 roku.  Prototyp, który zostanie wprowadzony na rynek w przyszłym roku został przyłapany podczas testu układu hamulcowego

Za co kochamy Volkswagena?

Model przejdzie tylko nieznaczny face lifting. Pozakrywany przód i tył auta wskazuje na to, że zmodernizowane zostaną zderzaki i światła. Najprawdopodobniej z tyłu karoserii zmieni się więcej niż z przodu. Równie niewiele zmian we wnętrzu. Poza nowymi obiciami siedzeń i zmodernizowaną nawigacją pojawi się kilka aktualnych, elektronicznych asystentów jazdy i  gadżetów.

Pod maską można oczekiwać więcej nowości. Nowym, bazowym silnikiem będzie dwulitrowy, czterocylindrowy TDI, o mocy 184 KM, który obecnie mocowany jest w Golfie GTD. Ta jednostka zastąpiłaby 3 litrowy V6 TDI. Kolejnym nowym silnikiem będzie mocniejsza wersja 2 litrowego bi-turbo TDI z modelu Amarok (180 KM), który w Touaregu osiągałby moc powyżej 220 KM. Nie wiadomo natomiast czy w tym, czy też w kolejnym, zupełnie nowym modelu pojawi się wersja Plug-in-Hybrid. Volkswagen rozważa również wprowadzenie wersji z napędem na tylną oś.

Lepszy od Porsche - Volkswagen Touareg

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.