eleMMent PALAZZO | Najbardziej luksusowy pojazd na świecie

Pojazd, który widzicie na zdjęciach nazywa się "eleMMent PALAZZO" i jest ultra luksusowym samochodem kempingowym

Rolls Royce Ghost Extended Wheelbase | Test

Widząc niepowtarzalny styl kabiny pewnie kilku z was odgadło kto projektował ten pojazd. Niemiecki designer Luigi Colani zasłyną z futurystycznych ciężarówek. Wszystkie miały podobną, okrągłą przednią szybę. Przy projekcie luksusowego samochodu kempingowego również sięgnął do tego rozwiązania. Pojazd powstał na zlecenie firmy Marchi Mobile z siedzibą w Wiedniu. Po co powstał taki luksusowy zamek na kołach? Jak twierdzą Austriacy "oczywisty luksus i ekskluzywność nie wymagają żadnych tłumaczeń".

eleMMent PALAZZO dostępny jest w kolorze białym i złotym. Karoseria ma 12 metrów długości, a cały kamper waży 20 ton. Żeby zapewnić odpowiednio dobre osiągi zamontowano silnik o mocy 510 KM.

We wnętrzu nie znajdziemy typowego wyposażenia kempingowego. Na trudno więc tu szukać kuchenki gazowej czy przenośnej, chemicznej toalety. Zamiast tego są rozsuwane boczne ściany i wysuwany dach. Sypialnia ma bezpośrednie przejście do łazienki z prysznicem typu Rainshower. Ogólnie wnętrze przypomina bardziej luksusowy pokój hotelowe niż wnętrze auta kempingowego. Do dyspozycji podróżnych stoi przestrzeń 30 m2. Dodatkowo taras na dachu ma 20 m2 . Egzemplarz, który widzimy na zdjęciach ma w swoim wykończeniu połączone elementy nowoczesne z barokowymi. Ma to, wg. twórców jeszcze bardziej podkreślać ekstrawagancję tego projektu. Do wykończenia użyto najlepszych drewien, marmurów i tworzyw.

Według informacji brytyjskiej gazety codziennej "Daily Mail" sprzedano właśnie jeden egzemplarz w Dubaju za 2,3 mln euro.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.