XII Zlot Zabytkowych Mercedesów Bielsko Biała

Tegoroczny, już dwunasty zlot zabytkowych Mercedesów odbył się w Bielsku Białej

Mercedes C 63 AMG Coupe Black Series | Test

W Zlocie wzięły udział załogi samochodów marki Mercedes -Benz wyprodukowanych do 31 grudnia 1987 r . Samochody były oceniane w 4 klasach zależnych od roku produkcji : I klasa do 1945 roku II klasa 1946 - 1960 III klasa 1961 - 1970 IV klasa 1971 - 1987

W pierwszym dniu  uczestnicy  mieli do pokonania niecałe 90 km jadąc trasą "Małej Pętli Beskidzkiej. Na trasie można było skorzystać z takich atrakcje jak wyjazd wyciągiem na skocznię narciarską im. Adama Małysza oraz ekskluzywne zwiedzanie zameczku - Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle. Próby sportowe w XII edycji ograniczyły się tylko do  dwóch jazd na regularność i miały miejsce na II Etapie  Szczyrk - Wisła Skocznia im. Małysza oraz na IV Etapie  Rezydencja Prezydenta RP - Wisła.

Wieczorem uczestnicy Zlotu zawitali do Sali Redutowej Hotelu pod Orłem na " Wieczór z Gwiazdami " gdzie wystąpiła aktorka Teatru Polskiego w Bielsku Anna Guzik.

W sobotę, 1 czerwca na Rynku Starego Miasta w Bielsku-Białej odbył się zawsze licznie odwiedzany przez publiczność Konkurs Elegancji. Pomimo deszczowej pogody uczestnicy przebrani w stroje z epoki starali się jak najefektowniej zaprezentować w swoich zabytkowych samochodach. przed jury, w skład którego wchodzili m.in. Ewa Łabno-Falęcka, dyrektor PR Mercedes-Benz Polska oraz Igor Jurecki z miesięcznika Autoclassic. A było co oglądać. Rzesza znakomicie utrzymanych przedwojennych Mercedesów jest co roku coraz większa. Oprócz nich można było podziwiać wspaniałego Mercedes-Benz 300 SL Gullwing, którym Tadeusz Kozioł w tym roku brał udział w słynnym wyścigu Mille Miglia.

Znajdź samochód na następny zlot

Jednak nie o wygraną naprawdę tu chodzi. W takich spotkaniach liczy się zupełnie co innego. Spotkanie ludzi, których łączy ta sama pasja. Oni mogą bez końca opowiadać o swoich samochodach z gwiazdą. Wiedzą na ten temat wszystko. Zarażają swoim pozytywnym nastawieniem. Wspaniale jest poczuć takie pozytywne emocje.

Więcej o:
Copyright © Agora SA