Numer cztery w pełnej okazałości

Umarła "Trójka", niech żyje "Czwórka"! Na szczęście dotyczy to tylko modeli BMW coupe i cabrio

Niezwykła galeria BMW

Producenci samochodowi starają się przed premierą jak najbardziej ukryć swoje nowe produkty. Są jednak chwile, w których auto musi się pojawić na drodze w wersji produkcyjnej kompletnie bez kamuflażu. Tak jak nowa "Czwórka", którą przyłapano w USA podczas kręcenia filmu reklamowego.

Audi pokazało jak to się robi. Model A4 oferowany jest jako limuzyna i kombi. Coupe i 4-drzwiowa, sportowa limuzyna z Ingolstadt nosi oznaczenie A5. Tą samą drogę obrało teraz BMW. Seria 4, czyli modele coupe i cabrio będą nieco wyżej i ekskluzywniej pozycjonowane od rodzinno-użytkowej "Trójki". W późniejszym czasie do rodzinnej "czworki" dołączy model GranCoupe - czterodrzwiowa wersja modelu coupe.

Seryjne BMW serii 4 powinno pojawić się w sprzedaży pod koniec 2013 roku. Wersje silnikowe będą w większości odpowiadać tym z serii 3. W późniejszym czasie oferowana będzie również wersja M. Pierwszą wizję tego modelu można było zobaczyć na Detroit Motor Show. Zaprezentowany model BMW Concept 4er Coupé jednak nie do końca odpowiadał seryjnemu modelowi. W jednym punkcie wersja studyjna nie różni się od seryjnej. Nowe auto ma być bardziej luksusowe i ekstrawaganckie od limuzyny i kombi. I to BMW podkreśla najbardziej.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.