Renault Twizy w Polsce. Ceny od 33 900 zł

W polskich salonach Renault można już zamawiać elektryczny model Twizy w wersji Life 80 z silnikiem o mocy 17 KM. Ceny startują od 33 900 zł, ale nie obejmują akumulatora, który trzeba najmować. A to już comiesięczny wydatek 249 zł

Renault Captur - polskie ceny. Jest nieźle

Każda nowość rynkowa, wprowadzająca do świata motoryzacji coś nowego, musi swoje kosztować. Tak jest też w przypadku Renault Twizy, które nie jest zwykłym samochodem, bo łączny w sobie również cechy skutera. To typowy mieszczuch z napędem elektrycznym, co ma być jego atutem, ale...

Homologowany zasięg w znormalizowanym cyklu miejskim NEDC, dzięki akumulatorowi litowo-jonowemu 6,1 kWh i systemowi odzyskiwania energii przy zwalnianiu, wynosi 100 km. Renault nie ukrywa jednak (i za to należą się brawa), że w rzeczywistych warunkach eksploatacji, stosując zasady ekojazdy, Twizy będzie mogło przejechać ok. 80 km. Francuzi poszli nawet o krok dalej i przyznali, że w trudnych warunkach, np. w przypadku wielokrotnego silnego przyspieszania, zasięg ograniczy się do 55 km. To prawie o połowę mniej niż "na papierze", ale na dojazd do pracy i z powrotem powinno wystarczyć.

Wbudowany kabel do ładowania o długości 3 m, kompatybilny z gniazdami domowymi 230 V, umożliwia pełne naładowanie akumulatora w ciągu 3,5 godziny. Problemy trapiące Twizy nie kończą się na długim "tankowaniu". Polityka Renault, dotycząca samochodów elektrycznych, polega na tym, że w cenę aut nie są wliczane baterie. To prosty zabieg, by znacząco obniżyć cenę pojazdu. Francuska marka nie jest jednak instytucją charytatywną - nie rozdaje akumulatorów za darmo. Klient musi je najmować, co wiąże się z abonamentem.

Przy przebiegu rocznym 7 500 km w ciągu 36 miesięcy, miesięczny koszt najmu akumulatora w RCI Leasing Polska Sp. z o.o. wynosi 249 złotych. Oferta najmu obejmuje także większe przebiegi roczne (10 000 12 500, 15 000 km) oraz okresy 12 lub 24 miesięcy. Opłaty miesięczne zawierają Assistance.

Jakie używane auta Renault można kupić w cenie nowego Twizy? Wybór jest spory

Renault proponuje każdemu klientowi możliwość dodatkowego spersonalizowania swojego elektrycznego malucha. W ofercie dostępne będą specjalne zestawy naklejek. Oprócz wyboru wersji wykończenia, możliwe będzie również zaprojektowanie swojego własnego Twizy i skonfigurowanie go według własnych upodobań. Jazda jednym z najoryginalniejszych pojazdów na rynku wymaga jednak sporych wyrzeczeń.

Więcej o: