Mazda 3 tuż, tuż

Robi się gorąco przed tegoroczną premierą Mazdy 3. W sieci pojawiają się rendery i rzekome przecieki. Czy już wiemy jak będzie wyglądać nowa "trójka"?

Mazda 6 - test | Pierwsza jazda

Pierwsze informacje na temat wyglądu nowej Mazdy 3 pojawiły się pod koniec zeszłego roku. Wtedy też rozpoczęło się szaleństwo i sieć została zalana projektami domorosłych projektantów. W maju jeden z renderów okazał się tak realistyczny, że został uznany za prawdziwy przez Motor Trend, Autoweek i Automobile Magazine. Najnowsze zdjęcie jest skanem z japońskiej prasy motoryzacyjnej przedstawiającym rzekomo trzecią generację Mazdy 3. Czy jest prawdziwe? Naszym zdaniem tak, z jednym wyjątkiem, ale o tym za chwilę.

O wyglądzie nowej "trójki" wiadomo już całkiem sporo. Trzecia generacja Mazdy 3 będzie zaprojektowana w duchu Kodo, języka stylistycznego Mazdy. Ważniejsze jest jednak to, że auto będzie podobne do bardzo dobrze przyjętej Mazdy 6. Duży przedni grill, długa maska, smukłe tylne lampy i mocno pochylona tylna szyba to wyróżniki nowego modelu.

Ile trzeba zapłacić za Mazdę?

Skąd to wiadomo? Ze zdjęć szpiegowskich. Zestawiając skan z japońskiej prasy z zamaskowanym samochodem widać, że mamy do czynienia z niemal identyczną stylistyką. No właśnie, niemal, bo jedyne zauważalne różnice to kształt błotników. Najnowsze zdjęcie przekonuje, że "trójka" będzie mieć przednie błotniki z przetłoczeniem znanym z "szóstki". Tymczasem na pierwszych wizualizacjach, jak i na zdjęciach szpiegowskich błotniki są tego przetłoczenia (w tak mocno wyrazistej wersji) pozbawione.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.