Jaguar F-Type niczym gorąca bułeczka

F-Type jest piękny, mocny i... rozchwytywany. Jaguar ogłosił, że wyprzedał już połowę egzemplarzy jakie planował wyprodukować w tym roku

Za co kochamy brytyjską motoryzację?

Już od dnia debiutu jasnym było, iż F-Type ma zadatki na sprzedażowy hit. Światek dziennikarski dosłownie rozpływał się nad stylistyką auta. Ba, sportowy "kociak" zgarnął nawet tytuł Najpiękniejszego Samochody Roku w ramach prestiżowego plebiscytu World Car of the Year. Naszym zdaniem, jak najbardziej zasłużenie. I choć kabriolet do tanich nie należy, rozchodzi się niczym ciepłe bułeczki.

Jaguar właśnie pochwalił się, że sprzedał już połowę aut, jakie zamierzał wyprodukować w tym roku. Niezły wynik, biorąc pod uwagę, że oficjalnie do europejskich salonów model trafił w maju, a w Stanach Zjednoczonych zadebiutuje w lipcu. Co prawda konkretne liczby nie padły, ale z wcześniejszych komunikatów wynika, że rocznie powstawać ma między 8000 a 12000 F-Type'ów.

Myślisz o kupnie Jaguara? Tu znajdziesz polskie ceny wszystkich dostępnych modeli

Dla przypomnienia, auto występuje w trzech odmianach - F-Type, F-Type S oraz F-Type V8S, napędzanych odpowiednio 3,0-litrowym benzynowym V6 z doładowaniem w dwóch wersjach 340KM i 380KM oraz 5,0-litrowym benzynowym silnikiem V8 z doładowaniem oferującym aż 495KM i 625Nm. Wszystkie silniki współpracują z ośmiostopniową skrzynią biegów, która może być obsługiwana za pomocą manetek przy kierownicy. Topowa odmiana przyspiesza od 0 do 100 km/h 4,3 sekundy i potrafi osiągnąć prędkość 300 km/h. Więcej informacji na temat sportowego Jaguara (m.in. szczegółowy cennik) znajdziecie w Jaguar F-Type od 387 500 zł .

Zobacz wideo
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.