Drogie paliwo napędza kryzys?

Zwalnianie pracowników, czy przesiadka na rower - to sposoby szkockich firm na radzenie sobie z wysokimi cenami paliw

Paliwa będą tańsze? Pomogą... supermarkety

Koszty paliwa są dla wielu firm sporym obciążeniem. Zwłaszcza w dobie spowolnienia gospodarczego, kiedy obroty spadają i na kontach jest mniej środków. Portal Energy Saving Trust przeprowadził badania wśród szkockich przedsiębiorstw, jak wysokie ceny paliw wpływają na nie.

Okazuje się, że dla 45% przedsiębiorstw wzrost cen paliw okazał się najważniejszym czynnikiem powodującym kłopoty z płynnością finansową. 41% szkockich firma wydaje rocznie więcej, niż 10 tys. funtów na podróże służbowe. W co czwartej firmie (26%) obcięto koszty transportu.

Jak sobie radzić z drogimi paliwami? Co ciekawe co trzecia firma w Szkocji zaczęła wykorzystywać rowery do podróży służbowych, ale wiadomo, że jest to możliwe tylko przy niewielkich odległościach. 27% firm szuka możliwych oszczędności, 70% firm rozmawiało z pracownikami o potrzebie redukcji kosztów transportu, a co trzecia zdecydowała się już na kursy oszczędnej jazdy dla kierowców. 40% firm rozważa zakup samochodów elektrycznych, ale rzadko przekłada się to na rzeczywiste działania. Dla 6% firm rosnące koszty transportu oznaczały zwolnienia pracowników.

>>> Sprawdź ceny Citroenów z silnikami HDI <<<

Więcej o: