Poprawiony Civic w Europie

Honda Civic w wersji sedan została źle przyjęta w USA. Poprawiona wersja jest dostępna za Oceanem od końca zeszłego roku, a teraz będzie także i u nas

Honda Civic z nowym dieslem - polskie ceny

Honda Civic w wersji sedan i coupe miała swoją premierę w 2011 roku. Amerykański poradnik Consumer Reports nie zostawił na kompaktowej Hondzie suchej nitki. Powodem była jakość niższa, niż w poprzedniej generacji. Honda początkowo odpierała zarzuty, ale w końcu się ugięła i postanowiła popracować nad wytykanymi punktami. Efektem jest wersja po "liftingu" zaprezentowana pod koniec 2012 roku.

Honda Civic sedan jest od początku 2012 roku dostępna także w Polsce. W związku z poprawkami wprowadzonymi do wersji amerykańskiej także i europejska, oferowana jedynie na kilku wybranych rynkach Starego Kontynentu, otrzyma nową twarz i lepszą jakość wykonania.

Poprawiony Civic sedan wyróżnia się grillem z chromowaną listwą przebiegającą pod wlotem powietrza, a nie nad, jak to było poprzednio. Stylistycznie zmiany są kosmetyczne, gdyż inżynierowie skupili się główne na stronie technicznej. Pod maską będzie nadal pracował benzynowy motor 1.8 o mocy 140 KM bez żadnej alternatywy. Jedyny wybór ogranicza się do skrzyni biegów, ręcznej o sześciu przełożeniach, lub bezstopniowej.

>> Honda Civic - polskie ceny <<

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.