Nowa Skoda Superb od 78 550 zł

Wiemy już, ile trzeba będzie w Polsce zapłacić za odświeżoną Skodę Superb. Podstawowy wariant sedana wyceniono na 78 550 zł

Na te modele Skody dostaniesz teraz największe rabaty

Za taką kwotę można stać się właścicielem auta napędzanego benzynowym, 125-konnym silnikiem 1.4 TSI, sprzężonym z 6-biegową, ręczną skrzynią biegów. Klienci szukający bardziej praktycznej odmiany flagowego modelu mogą dołożyć 900 zł i z salonu wyjechać Superbem w wersji kombi.

W Polsce Superba po faceliftingu będzie można kupić od lipca. Klienci będą mieli do wyboru siedem silników (cztery benzynowe i trzy wysokoprężne) oraz cztery wersje wyposażenia. W zależności od wybranej jednostki napędowej, będzie też można zamówić opcjonalną, 6- lub 7-biegową, dwusprzęgłową przekładnię DSG oraz napęd 4x4.

Póki co, nie wiemy, co znajdzie się na liście wyposażenia najtańszej wersji Superba. Jak tylko dotrzemy do tych informacji, uzupełnimy tekst.

Czy warto czekać na Superba po faceliftingu? Co się zmieniło w porównaniu do starej wersji? Odświeżony model otrzymał przeprojektowaną przednią oraz tylną część nadwozia. Widać wpływ nowego języka stylistycznego czeskiej marki. Z przodu odświeżoną Skodę od poprzednika odróżniają nowe reflektory i szerszy grill. Tył auta otrzymał typowe dla nowych modeli marki światła w kształcie litery C, wykonane w technologii LED. Zmianom uległo również wnętrze, które zostało wyposażone w nową, 3- lub 4-ramienną kierownicę i odświeżone wzory tapicerek. Niezmienne pozostały wymiary auta, a co za tym idzie również przestrzeń w kabinie pasażerskiej i bagażowej - Superb liftback posiada bagażnik o pojemności 595 litrów, a kombi - 633 litry.

Poza tym, wszystkie jednostki Diesla oraz silnik benzynowy 1.4 TSI/125 KM zostały standardowo wyposażone w system Start-Stop. Jak obiecują Czesi, Superb GreenLine będzie zużywał zaledwie 4,2 l paliwa na 100 km. Wraz z wprowadzeniem nowej wersji Superba dostępne będzie połączenie napędu na obie osie z automatyczną skrzynią DSG w topowej jednostce Diesla 2.0 TDI (170 KM). Wersja z silnikiem 2.0 TDI (140 KM) z napędem 4x4 będzie dostępna z manualną skrzynią biegów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.