Nowy Viper jednak trafi do Europy?

W styczniu przedstawiciele Chryslera poinformowali, że nowe wcielenie Vipera nie trafi do europejskich salonów. Dla tych, których ten fakt zasmucił, mamy dobrą wiadomość. Wiele wskazuje na to, że jadowitego sportowca będzie jednak można kupić także na Starym Kontynencie

Za te samochody kochamy amerykańską motoryzację

A to za sprawą niemieckiej firmy Geiger Cars, która rozważa możliwość sprowadzenia ograniczonej liczby egzemplarzy Vipera na rynek europejski właśnie. Z informacji uzyskanych przez dziennikarzy brytyjskiego Autocara wynika, że na Starym Kontynencie cena auta wynosiłaby około 140 tys. euro (w Stanach auto można kupić już za niespełna 100 tys. dolarów).

Amerykańska bestia za 100 tys. zł

Przypomnijmy, nowy Viper (teraz występujący pod szyldem SRT) napędzany jest widlastą, dziesięciocylindrową jednostką napędową o pojemności 8,4 litra, mocy 640 KM i maksymalnym momencie obrotowym równym 812 Nm. Podwozie jest o 50 proc. sztywniejsze niż w poprzedniku, a samo auto jest lżejsze o 45 kilogramów. Z innych ciekawostek: po raz pierwszy w tym samochodzie montowany będzie system ESP. Warto przypomnieć, że pierwsza generacja nie posiadała nawet systemu ABS.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.