Skoda Rapid Spaceback?

Czy to nowa Skoda Fabia Combi? A może to zapowiadany Rapid Spaceback? My już wiemy - premiera jesienią

Polskie premiery 2013 | Kalendarz

Samochód przyłapano na drogach półwyspu Iberyjskiego bez żadnego kamuflażu. Skoda albo chciała wmieszać się w tłum i przejechać przez Europę bez zwracania na siebie uwagi, albo była to akcja zorganizowana z premedytacją. My obstawiamy to drugie.

Na tylnej klapie umieszczono znaczek Fabii, co wskazuje na trzecią generację małej Skody. Ale w kalendarzu nowości na ten rok Fabia III nie jest przewidziana. Za to znajdziemy w nim Rapida Spaceback (kombi), który na rynku ma pojawić się pod koniec tego roku. Oficjalna premiera prawdopodobnie odbędzie się podczas salonu samochodowego we Frankfurcie (12-22.09.2013).

Wygląd tylnej części nadwozia to mieszanka elementów z dotychczasowych modeli Skody. Linia boczna okien jest podobna do Fabii Combi II, tylne lampy do pierwszego Superba, lub Octavii II, a całość prezentuje się w typowo surowym dla samochodów Skody stylu.

>>> Ile kosztuje nowa Skoda? Wcale nie tak mało <<<

Pod względem technicznym Spaceback powinien być niemal identyczny z liftbackiem. Paleta silników zostanie przejęta bez zmian. Jedyna różnica to większa przestrzeń bagażowa Spacebacka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.