BMW planuje 7 osobowego vana

Na zeszłorocznym salonie samochodowym w Paryżu BMW przedstawiło Concept Active Tourer, który był pierwszym zwiastunem vana z przednim napędem. Teraz Bawarczycy testują prototypy z przedłużoną o 20 cm karoserią i siedmioma fotelami

Za co kochamy niemiecką motoryzację | BMW

Przyszły i pierwszy van BMW budowany będzie na nowej, przedłużonej platformie Mini. Rodzinne auto otrzyma silniki, które obecnie są w gamie BMW. Topowa wersja będzie wyposażona w 2 litrowy silnik z turbodoładowaniem. Jeszcze w tym roku (premiera zapewne na IAA we Frankfurcie) zostanie zaprezentowana seryjna wersja pięcioosobowa.

Obecnie BMW testuje znacznie dłuższe i wyższe prototypy. Krótka wersja modelu Active Tourer ma 4,35 metra długości. Model long może mieć nawet 4,60 metra na długości. Poza tym linia dachu w nie opada, tylko idzie równo do końca. Wszystko po to żeby w środku zmieścić wygodnie siedmiu pasażerów.

Warto czekać na 7-miejscowe BMW? Zafirę Tourer można mieć już za...

BMW bardzo niechętnie określa swój nowy projekt słowem van. O wiele bardziej pasuje im nazwa Active Tourer, który ma być o wiele bardziej dynamiczny, sportowy i pełen emocji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.