Tuning Show 2013 - impreza, której nie możesz przegapić

Już 18 maja startuje jedna z najgorętszych imprez motoryzacyjnych w Polsce - Tuning Show 2013 w Krakowie. Zbliżający się weekend będzie istnym świętem fanów tuningu. Nie może Was tam zabraknąć

Wysoki poziom

Targi Tuning Show w Krakowie to druga co do wielkości impreza motoryzacyjna w Polsce, skupiającą w jednym miejscu właścicieli jedynych w swoim rodzaju stuningowanych samochodów, firmy produkujące i dystrybuujące niezbędny sprzęt do modyfikacji aut, warsztaty zajmujące się tuningiem, a także kilkanaście tysięcy fanów motoryzacji.

W tym roku szczególnie mocno reprezentowana będzie zagranica. Uczestnicy Tuning Show 2013 będą mogli podziwiać niebywałe projekty właścicieli z takich krajów jak Czechy, Słowacja, Austria i Węgry, w tym prawdziwe tuningowe perełki jak: legenda amerykańskiej motoryzacji Ford Mustang GT 2011 w niepowtarzalnej wersji. Ponadto Czarna Skoda Octavia z pakietem stylistycznym od Porsche, Toyota MR2 Turbo, VW BEETLE SPEEDSTER, Honda S2000 czy Volkswagen Passat B7 - Demo Car Węgierskich Targów Auto Tuning Show - kompletnie zbudowany na oczach widzów podczas 3 dni trwania targów w edycji 2012 . Takich samochodów w Krakowie jeszcze nie było!

Dobre, bo polskie

W ścisłej czołówce najciekawszych aut tegorocznego Tuning Show w Krakowie znalazły się polskie projekty, m.in. jedyny egzemplarz Forda Mustanga SVT Cobra w Polsce (rocznik 2001) oraz Lincoln Mark VIII z 1993 r. - 6 metrowy potwór - jeden z czterech modeli obecnych w naszym kraju. Oba wymienione samochody będą prezentowane w Salonie Custom, towarzyszącym Targom Tuning Show 2013 w Krakowie.

Należy też wyraźnie zaznaczyć, że podczas Tuning Show nie ma tak naprawdę większego znaczenia marka samochodu, wiek, rodzaj czy typ nadwozia. Tutaj liczy się niepowtarzalny styl i precyzja wykonania. Widz ma najpierw zachwycić się efektem modyfikacji, a dopiero później zastanawiać się, jaki samochód podziwia.

Rajdowe "maluchy"

Nowością, a zarazem ciekawostką tegorocznej wystawy, będą z pewnością wyścigi Fiatów 126 p. Popularne "maluchy" będą się ścigać w ramach eliminacji cyklu Formuła 126, która powstała w odpowiedzi na wciąż zwiększającą się liczbę tych pojazdów na listach startowych amatorskich zawodów typu KJS, Rally Sprint, etc. Rywalizacja odbędzie się na specjalnie przygotowanej kilkusetmetrowej trasie wyścigów, na której nie zabraknie beczek, zasieków oraz ekstremalnych zakrętów - wszystko po to, aby dostarczyć kibicom jeszcze więcej emocji.

Mistrzowie kierownicy w akcji

Zeszłoroczna edycja Tuning Show obfitowała w niezapomniane pokazy i prezentacje umiejętności motoryzacyjnych mistrzów. Nie inaczej będzie w tym roku. Na terenach wystawienniczych Targów w Krakowie odbędą się niezwykle widowiskowe pokazy Driftu oraz pokazy ewolucji Motocyklowych Stunt Show w wykonaniu klubu Ostra Jazda.

Ponadto na specjalnie przygotowanym torze odbędzie się ekstremalny pokaz gymkhany samochodowej w wykonaniu Adama Jugowskiego. Następca mistrza tej dyscypliny Kena Blocka będzie walczyć z przeszkodami, popisując się niewyobrażalnie szybkim refleksem i zręcznością oraz chirurgiczną precyzją wykonywanych z dużą prędkością manewrów.

Jak zapowiadają organizatorzy wystawy, to nie koniec niespodzianek, które szykują dla fanów tuningu.

Pit stop pełen wraków

Te pojazdy wyglądają jakby właśnie wróciły z frontu. Mocno wyeksploatowane, niejednokrotnie z poważnymi ubytkami karoserii zostają cudownie wskrzeszone przy użyciu szlifierek, wiertarek, spawarek, kluczy i młotków. Część z nich reprezentuje jeden ze stylów tuningu zwany Rat Tuningiem, pozostałe stają do niezwykle widowiskowej rywalizacji cyklu Wrak Race. Szczególnymi gośćmi tegorocznych Targów Tuning Show będzie Team Wrak Race, który zaprezentuje samochody ze swojej stajni oraz opowie o coraz popularniejszych w naszym kraju wyścigach wraków.

Więcej szczegółów na stronie: www.tuningshow.krakow.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.