Opel potrzebował Mokki

Europa gorąco przyjęła małego SUV-a Opla - model Mokka. Niemiecki crossover w kwietniu był liderem swojej klasy na rodzimym rynku

Ile za Adama? Polskie ceny od...

Europa kocha wszystko, co udaje auto terenowe. Mokka ( Mokka- ceny ) jest na to najlepszym dowodem. Sprzedaż miejskiego crossovera, zaliczanego do klasy SUV-ów, rozpoczęła się siedem miesięcy temu. Od tamtego czasu złożono 100 tys. zamówień na ten model Opla. W kwietniu Mokka stała się numerem jeden wśród samochodów w swojej klasie na rynku niemieckim. Zarejestrowano wówczas 2 850 egzemplarzy tego modelu Opla. Taki wynik dał udział w segmencie na poziomie 14,5 proc., czyli więcej niż BMW X1 (9,8 proc.) czy Skoda Yeti i Nissan Qashqai (po 8,7 proc.).

Co ciekawe, zdecydowanie większą część klientów, którzy zdecydowali się na zakup niemieckiego crossovera, stanowią osoby prywatne (około 75 proc.).

>>> W Oplu warto postarać się o rabat. Oto aktualne promocje <<<

Tegoroczne wyniki Mokki stawiają ją na drugim miejscu w Europie wśród aut tego segmentu. W Polsce w okresie styczeń-kwiecień Mokka znalazła 288 nowych właścicieli, z czego 190 stanowili klienci indywidualni. Wynik ogólny stawia ją na czwartym miejscu w rankingu najpopularniejszych Opli w kraju (za Astrą, Corsą i Insignią).

Źródło: IBRM Samar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.