Porsche 911 Targa. Powrót pałąka

Jeszcze w tym roku Porsche 911 będzie dostępne w wersji Targa, z legendarnym szerokim pałąkiem bezpieczeństwa

50 lat Porsche 911

Pierwszy model o nazwie Targa pojawił się na targach IAA we Frankfurcie w 1965 roku. Dwa lata później auto trafiło do sprzedaży. Wraz z pojawieniem się wersji 993 w 1995 roku zniknął szeroki pałąk, pojawił się duży szklany dach i została tylko nazwa. Teraz pałąk bezpieczeństwa znowu wraca.

Prototypy modelu targa jeżdżą jeszcze z pozaklejanymi elementami i dodanymi szybami. Jednak na zdjęciach z otwartym dachem wydać wyraźnie szeroki pałąk bezpieczeństwa zaczynający się tuż za przednimi oparciami. Górna, otwierana część dachu będzie prawdopodobnie szklana i po otwarciu chować się będzie za pałąkiem. Nie wiadomo natomiast czy tylna część dachu będzie w jakikolwiek sposób chowana czy rozkładana.

Nie wliczając dachu model Targa nie wiele będzie się odróżniał od normalnego Porsche 911. Targa otrzyma dwie jednostki napędowe: 6 cylindrowe boxery o mocy 3,4 i 3,8 litra o mocy 350 KM i 400 KM. Model będzie dostępny również z napędem na cztery koła. Premiera najprawdopodobniej na IAA we wrześniu 2013.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.