Wörthersee 2013 | 500-konny Golf (aktualizacja)

Kolejna niespodzianka przyszykowana na zlot fanów GTI nad jeziorem Wörthersee to nowy Volkswagen Golf GTI w swojej najbardziej ekstremalnej formie

Za co kochamy Volkswageny?

Jak co roku na zlot fanów GTI inżynierowie i styliści z Wolfsburga mogą stworzyć sobie model marzeń. Pewnie pamiętacie Golfa z silnikiem W12. Zbudowany został z tej właśnie okazji. W tym roku zaprezentowany zostanie Golf o nazwie Design Vision GTI. To prototyp przygotowany do wyścigów na bazie nowego Golfa GTI.

Żeby zrobić miejsce dla znacznie większego rozstawu kół, mocno poszerzonych nadkoli i 20 calowych felg z oponami o rozmiarze 235 mm (przód) i 275 mm (tył) poszerzono tylny słupek i boki karoserii. Dodatkowo dodano cały pakiet spojlerów razem z potężnym dyfuzorem. Po wszystkich modyfikacjach karoseria jest znacznie krótsza  (4.253 mm), niższa (1.385 mm) i szersza (1.870 mm). Pod maską w miejsce dwulitrowego TFSI trafił silnik V6 o trzech litrach pojemności z podwójnym turbodoładowaniem, który osiąga moc 503 KM i 560 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Moc przenoszona będzie na cztery koła za pośrednictwem skrzyni DSG. Osiągi? Zadowalające: 0-100 km/h super Golf osiąga w czasie 3,9 sekundy, prędkość maksymalna wynosi około 300 km/h.

Żeby nieco lepiej poczuć klimat jeziora Wörthersee zobaczcie czołówkę niemieckiego serialu, które akcja odbywała się właśnie tam.

 
Więcej o:
Copyright © Agora SA