SUV Alfy Romeo za 2-3 lata?

Pierwszy SUV Alfy Romeo w 2015 roku? Podobno takie zapowiedzi us造szano od szefa brytyjskiego oddzia逝 w這skiej marki. W przypadku tego auta nic nie jest jednak pewne

200 sztuk specjalnej Alfy trafi do Polski

Historia SUV-a Alfy Romeo zaczęła się w 2003 roku. Wówczas Włosi pokazali koncepcyjny model o nazwie Kamal. Auto było zapowiedzią nadchodzącego niewielkiego SUV-a Alfy. O projekcie było głośno, ale... nic z niego nie wyszło. Nie zmieniło to faktu, że plotki o nowej Alfie sporadycznie pojawiały się w serwisach branżowych.

W połowie 2011 roku w mediach znów pojawiła się informacja o modelu C-SUV. Nie zabrakło komputerowych wizualizacji i szczegółowych opisów auta. Zapowiadano, że włoski SUV pojawi się na rynku w 2012 roku. Jak widać, nic takiego się nie stało, ale w tym samym roku w sieci pojawiły się fotografie przedstawiające (podobno) przedprodukcyjną wersję auta. Później sprawa ucichła.

Temat SUV-a Alfy Romeo znów powrócił. Tym razem za sprawą szefa brytyjskiego oddziału marki, który w jednym z wywiadów (podobno) potwierdził, że auto na pewno powstanie. Ma być zlepkiem rozwiązań wykorzystywanych obecnie w autach grupy Fiat i koncernu Chrysler.

>>> Jak się ceni Alfa Romeo? Oto ceny wszystkich modeli <<<

W opowieści o pierwszym SUV-ie Alfy Romeo pojawił się nowy wątek - premiera modelu ma się odbyć (podobno) za 2-3 lata. Jak to bywa w przypadku informacji na temat tego auta, żadne z tych doniesień nie zostało oficjalnie potwierdzone.

Wi璚ej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.