Specjalne Scirocco na specjalną okazję

Volkswagen wyprodukował milion egzemplarzy modelu Scirocco. Z tej okazji do salonów trafi specjalna edycja modelu o nazwie Million Edition. Nacieszą się nią wyłącznie Niemcy i... Chińczycy

Volkswagen Taigun gotowy. Czeka na wprowadzenie do produkcji

Specjalna odmiana Scirocco trafi jedynie do niemieckich i chińskich salonów Volkswagena. Niemcy, jako ojczyzna Volkswagena, nie powinny być dla nikogo zaskoczeniem. Wybór Chin jako drugiego kraju sprzedaży specjalnego Scirocco też raczej nie dziwi. Jeśli w grę wchodzi marketing, to nie może w niej zabraknąć Państwa Środka, czyli największego rynku motoryzacyjnego świata.

Scirocco Million Edition będzie dostępne wyłącznie z czarnym lakierem oraz srebrnymi pasami biegnącymi wzdłuż auta. Zderzaki to nic innego jak pakiet stylistyczny R-Design. Dodatkowymi smaczkami są srebrne lusterka oraz przyciemniane szyby i klosze tylnych lamp. Standard stanowią 17-calowe felgi o charakterystycznym wzorze, które w opcji mogą urosnąć o jeden, a nawet dwa cale.

We wnętrzu panuje surowa czerń. Skórzane fotele obszyto kontrastującą pomarańczową nicią, która znalazła się też na kole kierownicy. Dodatkowo, na pedałach znalazły się aluminiowe nakładki. Z tego samego materiału wykonano listwy progowe z napisem "Million".

>>> Ile trzeba zapłacić za nowego Volkswagena? Oto ceny wszystkich modeli <<<

Pod maską specjalnego Scirocco nie znajdzie się nic, czego byśmy już nie znali. Do wyboru będzie pięć silników: benzynowe TSI o mocy 122, 160 i 210 KM oraz turbodiesle w wariantach 140- i 177-konnym.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.