Samochody na kieszeń Polaka, czyli najpopularniejsze auta z importu

Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar przygotował listę najczęściej sprowadzanych samochodów używanych w pierwszym kwartale 2013 roku. Polacy coraz częściej importują "używańce", jednocześnie odwracając się od nowych aut. A co wybierają? Oto zestawienie najpopularniejszych konfiguracji aut używanych

Dziś tanie, jutro warte fortunę. Przyszłe klasyki, w które warto zainwestować

Jak podkreśla Samar, rynek nowych samochodów w Polsce wciąż się kurczy, co odczuwają dilerzy. Nawet nieprzerwanie trwające wyprzedaże rocznika i inne akcje promocyjne nie są w stanie przyciągnąć do salonów nowych klientów. Wszystkiemu winny jest kryzys i związany z nim przymus zaciskania pasa. Polacy coraz częściej interesują się autami używanymi z importu, o czym świadczą dane z pierwszego kwartału br.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku zarejestrowano w Polsce 147 970 samochodów pochodzących z importu. To o 7,1 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Ministerstwo Finansów poinformowało, że średnia akcyza za importowane w tym okresie auta była równa 757 zł, co oznacza, że średnia cena sprowadzonych samochodów wyniosła około 15 tys. zł.

W powyższej galerii zdjęć znalazły się auta, które w tym roku najczęściej sprowadzali Polacy. Pod każdym ze zdjęć znajdują się informacje dotyczące rodzaju nadwozia, silnika oraz roku produkcji danego samochodu. Liczba w nawiasie oznacza, ile tak skonfigurowanych aut trafiło do Polski w okresie styczeń-marzec 2013. Kolejność zdjęć nie jest przypadkowa - samochody uporządkowaliśmy w kolejności od najpopularniejszego do najmniej popularnego.

Ceny wszystkich aut obecnych w zestawieniu znajdziecie na Autotrader.pl .

Na stronie IBRM Samar znajdziecie również sporo ciekawostek dotyczących m.in. sprowadzanych aut japońskich czy najpopularniejszych "dwudziestolatków" z importu.

Źródło: IBRM Samar

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.