Szanghaj 2013 | Geely KC Concept

Geely zaprojektowało bardzo dostojną limuzynę, która - gdyby zyskała znaczek jednej z niemieckich marek premium - mogłaby zawojować Stary Kontynent. Auto wcale nie jest jednak przegrane już na starcie. Do Europejczyków może przemówić fakt, że KC Concept jest bardzo blisko spokrewnione z Volvo

Pochodzenie: Chiny; Jakość: europejska; Cena: kosmiczna

KC Concept ma - przynajmniej z zewnątrz - wszystko to, co Europejczycy lubią - konserwatywna stylistyka łączy się tu z nowoczesnością i sportowym smaczkiem, którym jest wyraźnie opadająca linia dachu, zwieńczona bardzo zgrabną klapą bagażnika. Auto wygląda po prostu świetnie.

Informacji na jego temat jest bardzo niewiele. A potwierdzonych informacji na jego temat? Prawie wcale. Wiadomo jedynie, że karoserię narysował były szef designu marki Volvo, która dziś należy do chińskiego giganta.

Nieoficjalnie mówi się, że samochód bazuje na platformie wykorzystywanej dziś przez Volvo S80, czyli flagową limuzynę szwedzkiej marki. Podobno do napędu auta służy zespół hybrydowy. Podobno, bo żadna z tych informacji nie została potwierdzona.

>>> Szukasz nowego auta za nieduże pieniądze? Ta marka ma coś dla Ciebie <<<

Na razie nie wiadomo, co Geely będzie chciało zrobić ze swoim konceptem. Czy auto trafi do Europy? Ile będzie kosztować? Co będzie je napędzało? Te pytania na razie pozostają bez odpowiedzi.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.