Mercedes Citan na trójkę | Euro NCAP

Najnowsze wyniki testów zderzeniowych organizacji Euro NCAP nie są powodem do dumy dla Mercedesa. Ich dostawczy Citan zdobył jedynie 3 z 5 gwiazdek

Ile trzeba zapłacić za nowego Mercedesa? Oto ceny wszystkich modeli

Najlepszą notę Citanowi udało się uzyskać w kategorii "bezpieczeństwo dorosłych pasażerów", choć i w tym przypadku nie można mówić o sukcesie. Najsłabsze okazało się wyposażenie w zakresie bezpieczeństwa. Dostawczy Mercedes stracił tu najwięcej punktów. Na liście wyposażenia standardowego znajduje się co prawda system stabilizacji toru jazdy, ale brakuje choćby systemu przypominającego o niezapięciu pasów (dostępny wyłącznie dla fotelu kierowcy). Euro NCAP miało znacznie więcej zastrzeżeń, jeżeli chodzi o tę kwestię.

Szczegółowe wyniki prezentują się następująco: - Bezpieczeństwo dorosłych pasażerów: 74 proc., - bezpieczeństwo przewożonych dzieci: 69 proc., - bezpieczeństwo pieszych przy zderzeniu z autem: 56 proc., - ocena aktywnych/pasywnych systemów bezpieczeństwa: 33 proc.

Niska ocena Mercedesa może dziwić, ale nie jest niczym niezwykłym, jeśli zestawimy ją z wynikami osiąganymi przez dostawczaki konkurencji. Szczegółowe wyniki rywali Citana znajdziecie na stronie Euro NCAP .

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.