Salon Szanghaj 2013 | Urodzinowe Lamborghini

Dla uczczenia swoich 50. urodzin Lamborghini zaprezentowało limitowaną wersję swojego najdroższego modelu. Powstanie tylko 100 egzemplarzy Aventadora LP 720-4 50 Anniversario

Za co kochamy włoską motoryzację?

Specjalna wersja wyróżniać się będzie plakietką z kolejnym numerem egzemplarza, tabliczką informującą o 50. urodzinach Lamborghini oraz, co ciekawsze, większą mocą silnika. 6,5-litrowy V12 otrzymał dodatkowe 20 KM, czyli obecnie osiąga moc 720 KM. Osiągi: przyspieszenie od 0 - 100 km/h wynosi 2,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 350 km/h. Jak pewnie niektórzy z was zauważyli, te dane są identyczne jak w zwykłej, 700-konnej wersji Aventadora.

Poza tabliczkami i dodatkową mocą, która niewiele daje, są inne elementy wyróżniające tę wersję. Przedni płat jest masywniejszy, z tyłu zabudowany większy dyfuzor i po środku, dla lepszego chłodzenia, dodatkowy wlot powietrza. Karoseria pokryta jest w specjalnym, żółtym lakierem o nazwie Giallo Maggio . Poza tą nowością Lamborghini w Szanghaju zaprezentowało Gallardo LP 560-2 50 Anniversario polakierowane na biało (Bianco Opalis).

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.