Volkswagen szykuje swoje X6

Volkswagen opublikował pierwsze zdjęcia konceptu, który zapowiada zupełnie nowego SUV-a niemieckiej marki. CrossBlue Coupe właśnie debiutuje na Salonie Samochodowym w Szanghaju

"Po debiucie tych aut, nic już nie było takie same" - oto najważniejsze modele w historii Volkswagena

Nazwa auta zdradza właściwie wszystko na jego temat. Samochód będzie i "cross", i "blue", i "coupe". Co to dokładnie oznacza?

Dzięki zwiększonemu prześwitowi, bazujący na CrossBlue Coupe SUV będzie w stanie zabrać kierowcę nie tylko w podróż po autostradzie, ale pozwoli też zboczyć na nieutwardzone drogi. Oczywiście nie ma mowy o wymagającym terenie, ale nie takie jest przeznaczenie SUV-ów.

W nomenklaturze motoryzacyjnej "blue" jest tożsame z "green" i oznacza ekologiczne aspiracje auta. Nowy koncept Volkswagena został wyposażony w napęd hybrydowy, składający się z benzynowego V6 oraz dwóch jednostek elektrycznych, które łącznie generują 415 KM. Niemcy zapewniają, że auto potrafi przejechać 33 km bez zużywania kropli benzyny.

Producenci przyzwyczaili nas, że "coupe" nie określa już wyłącznie samochodów o sportowej sylwetce i jednej parze drzwi. Dziś nawet sedan może być "coupe", a BMW pokazało (modelem X6 i koncepcyjnym X4), że i SUV-om się to udaje. Nie inaczej ma być w przypadku Volkswagena CrossBlue Coupe, który m.in. dzięki nisko poprowadzonej linii dachu wygląda na muskularnego sportowca. Obiecujący wygląd znajdzie potwierdzenie w osiągach - niemiecki SUV ma przyspieszać do setki w 5,9 s.

>>> Jak się ceni Volkswagen? Oto ceny wszystkich modeli dostępnych w Polsce <<<

Na razie nie wiadomo, kiedy seryjna wersja auta wjedzie do salonów, ale można być już niemal pewnym, że w nieodległej przyszłości sportowy SUV poszerzy gamę niemieckiego producenta.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.