Salon Szanghaj 2013 | Mercedes GLA Concept

Podczas startującego w tym tygodniu salonu samochodowego w Szanghaju Mercedes zaprezentuje prototyp nowego, kompaktowego crossovera. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia auta

Mercedes GLA zbudowany jest na płycie podłogowej nowej A-klasy. Auto mierzy 4,38 m długości, 1,97 m szerokości i 1,57 m wysokości, a rozstaw osi - identyczny jak w przypadku protoplasty - to 2,69 m. GLA wyróżnia się za sprawą "nadmuchanych" nadkoli, mocniej pochylonej przedniej szyby, wyraźniej zaznaczonego grilla z dużą gwiazdą oraz nowych, bardziej pociągłych tylnych lamp. Jak na crossovera przystało, zderzaki uzbrojono w dodatkowe elementy ochronne, a progi i nadkola posiadają dodatkowe plastikowe listwy. Samo nadwozie jest też zawieszone nieco wyżej niż w A-klasie.

Mercedes CLA - test | Za kierownicą

Bardzo atrakcyjnie prezentuje się kabina pasażerska, będąca ciekawą, nieco futurystyczną interpretacją wnętrza kompaktowego protoplasty. Uwagę zwraca przede wszystkim tunel środkowy ze zintegrowanymi, podświetlanymi nawiewami dla tylnego rzędu siedzeń, masywne fotele oraz deska rozdzielcza z ozdobnym stelażem i przezroczystą płytą.

>> Używane BMW X1 już od... <<

Pod maską prototypu pracuje benzynowa jednostka o pojemności 2 litrów, która z pomocą turbosprężarki generuje moc 211 koni mechanicznych. Potencjał silnika przekazywany jest na wszystkie koła za pośrednictwem 7-stopniowej, dwusprzęgłowej przekładni automatycznej oraz układu 4MATIC.

Prototyp zadebiutuje podczas zbliżającego się wielkimi krokami salonu samochodowego w Szanghaju, a premierę produkcyjnej wersji kompaktowego crossovera zapowiedziano na wrześniowe targi we Frankfurcie. Na rynku Mercedes GLA będzie rywalizował m.in. z BMW X1 i Audi Q3.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.