Nowy Nissan Qashqai już w tym roku

Ulubiony Nissan Polaków niebawem doczeka się następcy. O nowym Qashqaiu wiemy coraz więcej

Ile trzeba zapłacić za nowego Qashqaia?

Zaprojektowanie następcy bestsellera nie jest proste. Tym bardziej, gdy głównie na jego barkach opiera się sprzedaż całej marki na Starym Kontynencie. Nissan doskonale zdaje sobie z tego sprawę, ale podejmie ryzyko. Japończycy zapowiedzieli już, że nowy Qashqai nie będzie przypominał obecnej generacji modelu.

Dziennikarze Auto Express donoszą, że samochód oficjalnie zadebiutuje w listopadzie br. Auto ma nawiązywać wyglądem do zaprezentowanego w Genewie konceptu Hi-Cross. Nowy Qashqai zostanie oparty o nową modułową platformę, z której w przyszłości korzystać będzie nie tylko Nissan, ale i Renault, które oprze na niej nową generację modelu Megane.

Najnowsza odmiana japońskiego SUV-a będzie większa od poprzednika. Dokładne wymiary nie są znane, ale inżynierom Nissana najwyraźniej przypadły do gustu rozwiązania zastosowane w najnowszej Toyocie RAV4, która obecnie oparta jest na Avensisie, a nie na Aurisie, jak to miało miejsce w poprzedniej generacji auta.

W 2015 roku do gamy wysokoprężnych i benzynowych silników ma dołączyć wariant hybrydowy z możliwością ładowania akumulatorów z gniazdka. Podobnie jak ma to miejsce obecnie, opcja napędu na cztery koła będzie dostępna za dopłatą.

Źródło: Auto Express

Więcej o:
Copyright © Agora SA