BMW MZ8 Concept

W historii BMW można odnaleźć wiele modeli, które do dziś powodują szybsze bicie serca. I to nie tylko wśród zagorzałych miłośników marki. Absolwenci francuskiej szkoły wzornictwa, projektując swój najnowszy prototyp, postanowili oddać hołd dwóm z nich

Za co kochamy niemiecką motoryzację? Część pierwsza | BMW

BMW MZ8 jest dziełem Christopha Jourd'hui, absolwenta francuskiej szkoły wzornictwa w Valenciennes, któremu w tworzeniu cyfrowych wizualizacji pomagał kolega ze szkolnej ławy - Benjamin Baron. Tworząc swój najnowszy prototyp, styliści chcieli uczcić okrągłą, czterdziestą rocznicę powstania sportowego oddziału BMW - M GmbH.

>> Używane BMW serii 8 <<

Sportowe auto z demontowanym dachem odwołuje się do modeli Z8 (1999-2003) i BMW serii 8 (1989-1999). W muskularnej sylwetce samochodu projektanci zastosowali charakterystyczny "rekinowaty" pas przedni, dobrze znany ze starszych modeli niemieckiej marki. Uwagę przykuwa również rozbudowany, kontrastujący z pomarańczowym nadwoziem, pakiet aerodynamiczny oraz obłędnie wyglądające obręcze kół. Twórcy nie podają szczegółów technicznych prototypu, ale ze zdjęć wynika, że - w przeciwieństwie do wspomnianego już Z8 i BMW serii 8 - auto posiada centralnie umieszczony silnik.

Jak Wam się podoba BMW MZ8? Zapraszamy do galerii wizualizacji sportowego prototypu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.